Inspiracja,  Święta

(Nie)zwykłe święta!

Wkrótce rozpocznie się grudzień, a wraz z nim także adwent. Czas ten spędzamy na odliczaniu dni do upragnionego wolnego oraz wieczerzy w rodzinnym gronie. Jest to okres wyciszenia, zadumy i ‘strojenia’ się na święta. Księgarnie ogłaszają promocje na książki o bożonarodzeniowej tematyce, galerie przeceny na prezenty dla bliskich, a w radiu grają pastorałki i już w połowie grudnia każdy nuci pod nosem „Last christmas”.

Jednakże ja jestem osobą, która lubi zmiany i nieszablonowe spędzanie czasu. Zwyczajowa, świąteczna bieganina, te same potrawy, te same melodie i ten sam co roku adwent już dawno mi się przejadły. W tym roku chciałabym wspólnie z Wami podjąć się wyzwania: „(Nie)zwykłe święta”.

Zasady są proste:

1. Musisz wyjść z szablonu! Nie daj się porwać wpływowi nudnego społeczeństwa – uruchom kreatywność!
2. Stwórz swój własny kalendarz adwentowy, gdzie zamiast czekoladek codziennie ukryte będzie coś innego (jakaś inna słodycz, rozdział książki, zrobienie zdjęcia, bombka, którą zwiesisz na choince). Pomysłów jest wiele. Spraw, żeby twój kalendarz był wyjątkowy.
3. Zmień playlistę! Zamiast zapętlonego „Last christmas” i innych amerykańskich pastorałek, do swojej list odtwarzania dodaj coś nowego! Chociażby „Cicha noc” po niemiecku czy „Christmas day” i „First snow” Exo. Lista nie musi się kończyć wraz ze zmianą języka.
4. Powiększ biblioteczkę! Nie pozwól, by jedyną przeczytaną przez Ciebie powieścią o świętach była „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa. Nie znaczy to też, że musisz od razu kupować nowe książki. Popytaj znajomych, sprawdź w bibliotece. Może znajdziesz coś, co pomoże ci lepiej nastroić się na okres świąt.
5. Mieszaj smaki! Stwórz nową potrawę, którą zaserwujesz gościom na wigilijnym stole. Może odkryjesz swój kulinarny dar, a twoje danie stanie się tradycją na najbliższe lata.
6. Zmień wystrój! Stwórz własnoręcznie jakąś dekorację, która doda szczególnego i niepowtarzalnego uroku stołowi lub całemu pomieszczeniu.
7. Ale przede wszystkim nie zapomnij o tradycji! Nie pozwól, by te zmiany całkowicie przysłoniły to, co w Święta Bożego Narodzenia jest ważne. Niech to wszystko będzie lekkim dodatkiem, który nada świętom niepowtarzalnego akcentu i sprawi, że ty i twoja rodzina zapamiętacie je na długo.

Podejmiesz się mojego wyzwania?

Podziel się z nami swoim pomysłem na święta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *