Impreza,  Kultura

Listy do C…

Zapraszam wszystkich klubowiczów do akcji pt. Listy do C… Polega ona na napisaniu listu do C, czyli Ciebie (nie podajemy imienia czy nazwiska – wylosowane przez Was osoby, będą musiały wytropić, który list skierowany jest do nich). Używamy tylko zaimków oczywiście pisanych z wielkiej litery! Mam nadzieję, że w dobie sms-ów i e-maili, sztuka pisania listów nie umarła śmiercią naturalną a my jako klub literacki mamy obowiązek kultywować tradycję epistolarną. Niedawno ukazała się książką Jodi Ann Bickley pt. „Milion cudownych listów”. To niezwykła pozycja, która pokazuje, jak wiele można zrobić dla adresata, gdy w pozytywny sposób napiszemy do niego kilka słów. I nie musimy wcale znać się jak łyse konie, możemy tylko wiedzieć o swoim istnieniu, o sprawach, które nas nurtują, a już możemy sobie pomóc miłym słowem, dobrą myślą, ciepłym gestem, czyli Listem do C…

21 komentarzy

 • Amelka

  Droga C!
  Wiem, że piszę ten list bardzo późno ale mam nadzieje, że nie masz mi tego za złe.
  Nie znamy się zbyt dobrze, ale uważam Cię za bardzo miłą i energiczną dziewczynę. Wiem też, że lubisz książki dla młodzieży więc mam nadzieję, że książka, którą Ci wybrałam naprawdę Ci się spodoba. Wierzę, że twoje mikołajki były magiczne i życzę Ci, aby wszystkie twoje marzenia się spełniły.
  Pozdrawiam!

 • Kinga

  Hej… 🙂 Myślę że odrazu się domyślisz, że ten list jest właśnie do ciebie. Odrazu zaznaczam, że nie umiem pisać listów :/ no ale cóż… Zaczynam więc. Jesteś rok starszy, chodzisz do 2a, bardzo  pomocny, sympatyczny i każdego dnia uśmiechnięty. Bardzo lubisz  muzyke szczególnie polski rap i hip hop. Jesteś fanem O.S.T.R. W szkole czasem rozmawiamy, zawsze się przywitasz. 😀 Masz ciemne włosy,  chyba brązowe oczy…… Mam nadzieję że będziesz zadowolony z prezentu. Słyszałam że nie lubisz czytać, dlatego kupiłam coś co lubisz i co chciałeś dostać.

 • Karolina

  Hej, wiem że piszę ten list bardzo późno i bardzo cię za to przepraszam, ale nie wiedziałam co tu napisać, mam nadzieję że Mikołajki bez mojego listu i tak były udane…

  Nie znam cię zbyt dobrze, ale jesteś mega energiczną osobą i bardzo milutką. Jesteś też bardzo śmieszna, uwielbiasz chyba wszystkie sporty. Z tego co mi się wydaje kochasz grać w piłkę nożną.

  Życzę ci wesołych świąt i żebyś zawsze była taką energiczną osobą jaką jesteś…

 • Michał

  Cześć!
  Jakoż że nie mam weny spróbuję pokrótce wyjaśnić Tobie, że ten list skierowany jest właśnie do Ciebie. Myślę, że domyślisz się szybko bo jesteś bardzo charakterystyczną osobą, (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu) jak również wyjątkową. Chodzimy razem do jednej klasy, jesteś zawsze uśmiechnięta i mega pomocna. Sam już niejednokrotnie skorzystałem z twojej bezinteresownej pomocy. Jesteś bardzo sympatyczna i lubiana w klasie, jak przystało na najlepszą uczennicę :D. (bez dwóch zdań) I nie wiem co jeszcze mogę o Tobie napisać bo Twoich zalet jest tak dużo a muszę wybrać te najważniejsze… Masz baaardzo odpowiadające mi poczucie humoru i ogólnie jesteś osobą z dystansem do samej Siebie. To się szanuje :D. Książka niestety nie przyszła w terminie :c dlatego dotrze do Ciebie ona jak najszybciej tylko się da. Na koniec chciałbym życzyć Ci droga Pani A. Wesołych Świąt i czego sobie tylko życzysz na nadchodzący rok 😀

 • Weronika

  Hejka !
  Nadszedł ten moment abym w końcu napisała do ciebie list … Pewnie nie bardzo orientujesz się kim mogę być , ale to bardzo dobrze ! Taki mam właśnie zamiar .
  Myślę , że wiem o tobie na tyle dużo aby móc powiedzieć coś więcej … Hmm ty pewnie nadal nie domyślasz się kim jestem ale spokojnie wszystko w swoim czasie …. Otóż jesteś bardzo miła osobą , która na ogół ma dwie twarze .. Tak wiem dziwnie to brzmi ale taka prawda . Z jednej strony jesteś taka uczynna, pomocna ,miła a drugiej potrafisz postawić na swoim i wiesz czego naprawdę oczekujesz od życia . Tak , tak zdaje sobie z tego sprawę , że idealnie cie opisałam . Nadal nie wiesz kto może tak o tobie mówić ? Spokojnie jeszcze nie pora .. Jesteś wyrozumiałą osoba , która dba o dobro najbliższych – to w tobie cenie .
  Teraz chyba nadszedł czas aby trochę zdradzić swoją tożsamość… Nie chce zbyt dużo mówić, byś nie miała zbyt łatwo ! Chodzi mi o to byś trochę pomyślała kim jestem . Mogę powiedzieć tyle , że jeździmy razem na mecze naszej ulubionej drużyny i razem chodziłysmy na SKS, nie wiem czy coś Ci podpowiedziałam ale mam nadzieje, że się chociaż trochę zorientujesz.
  Na sam koniec chciałbym Ci życzyć wesołych świąt ! Jeszcze niby trochę czasu jest , ale mam nadzieje , że również tak jak ja odliczasz dni do tych magicznych chwil .
  Twoja tajemnicza koleżanka

 • Victoriaa

  Hejka! 😊
  Jestem pewna, że od razu się domyślisz, iż ten list jest kierowany do Ciebie. Chodzimy do tej samej klasy, często że sobą rozmawiamy. Po kilku latach znajomości dowiedziałam się, że jesteś osobą szczerą i miłą, jednak kiedy ci się coś nie spodoba, potrafisz pokazać, że to właśnie ty masz rację. Masz wyrobione własne zdanie na wiele tematów, uwielbiasz oglądać filmy i jesteś „książkoholikiem”(mamy nawet podobny gust, jeśli się nie mylę?😁). Podczas rozdawania książek na spotkaniu klubu zauważyłam, że mój prezent dla Ci się spodobał, z czego się bardzo cieszę, bo przyznam, że miałam problem z wyborem.
  Myślę, że na tym skończę, chciałabym Ci życzyć rudowłosa miłej lektury oraz wesołych świąt!!! 😊😊

 • Patrycja

  Hej!
  Trochę mi zajęło napisanie listu do Ciebie. Wiem, że nie powinnam dłużej zwlekać… Więc zaczynam!
  Nigdy nie miałyśmy okazji aby porozmawiać miedzy sobą, ale to nie znaczy, że nic o tobie nie wiem. Zacznę od tego, że widzę Cię zawsze po wejściu do autobusu. Czasem dochodzi między nami do wymiany wzrokowej, ale na tym zawsze się kończy… Myślę, że ta kwestia po napisaniu tego listu ulegnie zmianie.
  Jeśli chodzi o charakter to same nasuwają się słowa: miła, sympatyczna i zawsze pozytywna osoba.
  Teraz powinnam przejść do wyglądu… Masz śliczne proste, jasno-brązowe włosy, które za każdym razem wyglądają zjawiskowo. Posiadasz własny styl, którym zaskakujesz wiele osób (oczywiście w pozytywnym znaczeniu).
  Nadal się niczego nie domyślasz? W takim razie przejdę do kolejnej wskazówki. Wiem, że masz młodszą siostrę, która ma na imię K…….
  A teraz żeby rozwiać twoje wątpliwości podam wskazówkę po której będziesz wiedziała, że to do Ciebie kieruję ten list… Jesteśmy w równym wieku, mimo to jesteś w klasie o rok wyższej.
  Na koniec życzę Ci wesołych Świąt Bożego Narodzenia i mam nadzieję, że książka, którą wybierałam spodoba Ci się i wciągnie cię w dalsze czytanie.

 • Karolina Nowakowska

  Droga …!
  Nie znam cię za dobrze, mam nadzieje że w tym roku zdążę to nadrobić, ale wiem że jesteś bardzo miłą i energiczną dziewczyną. Masz mnóstwo pomysłów (np. na bloga ) w minutę potrafisz zrobić coś z niczego. Jesteś zorganizowana a za razem zwariowana i zabawna. Chętnie pomagasz innym i jesteś wspaniałą sprzedawczynią. Masz swoją pasję którą jest sport (największa fanka siatkówki w naszej szkole) i życzę ci żebyś rozwijała się w tym kierunku, bo widać że to sprawia ci radość. Jestem ciekawa skąd bierzesz tyle energii ? Podoba mi się że wprowadzasz tyle radości do naszego klubu i szerzysz chęć do czytania wśród naszych rówieśników (dzięki tobie dołączyło do nas sporo nowych osób). Jesteś zawsze uśmiechnięta i tak trzymaj.
  Ps. Mam nadzieje że spodoba ci się książka którą dla ciebie wybrałam. 🙂

 • Nikola

  Cześć!
  Na wstępie mojego listu chciałabym napisać, iż życzę Ci wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz mikołajek, które są dzisiaj.
  Dość późno zdecydowałam się na napisanie tego listu, aczkolwiek sama nie wiedziałam co w nim zamieścić, ponieważ nie znamy się zbyt dobrze, jednakże spróbuję coś napisać. W sumie nasza znajomość opiera się chyba na przywitaniu się i od czasu do czasu porozmawiamy o czymś. Często widzimy się rano w szatni, gdy czekasz na swoje koleżanki. Wydajesz się być nieśmiałą dziewczyną, ale sądzę, że gdy lepiej się Ciebie pozna to ”otwierasz się” bez problemu. W moich oczach jesteś osobą optymistyczną oraz miłą. Z tego, co mi wiadomo lubisz wychowanie fizyczne. Masz też poczucie humoru, co bardzo cenię. Po cechach charakteru jest trochę trudno ocenić o kim może być ten list, także dlatego napiszę coś na temat twojego wyglądu zewnętrznego. Jesteś dziewczyną zgrabną, średniego wzrostu. Masz dość długie włosy o barwie czekoladowego brązu i piwne oczy. Niegdyś nosiłaś okulary, które były koloru czarnego (o ile się nie mylę). Jestem ciekawa jakiej muzyki słuchasz i czy masz swoich idoli. Mą ciekawość zżera też kto jest twoim ulubionym wykonawcą muzycznym, a także czy masz własne hobby i jeżeli tak to jakie. Niestety nie wiem jakie książki lubisz, jednakże mam nadzieję, że ta, którą zakupiłam dla Ciebie spodoba Ci się.
  Uważam, że jesteś człowiekiem pozytywnym i w sumie chciałabym Cię lepiej poznać. Nie zmieniaj się, bo jak na razie wydajesz się być osobą godną zaufania.
  Nikola

 • Kuba Pełka

  Znam cie nie za dobrze
  może to nawet gorzej bo tylko po głowie krąże.
  Próbuje horyzonty wąskie,
  rozszerzyć, ale twa przyjaciółka nie odpisuje ciągle.
  Z chwili na chwile bardziej wątpie,
  że to się uda.
  Może lepiej posłuchać o życiu na bałutach,
  ale nagle coś słychać.
  A co z tego wynika.
  A to że napisała Kasia. Można nawijać.
  Zatem najpierw przeczytałem to co napisane,
  a potem na spokojnie, na nową kartke wjade.

  Witaj w dwa tysiące trzecim nasza data urodzenia
  różnią się dni i miesiące lecz czy to coś zmienia
  wciąż te same przywidzenia i te same przewidzenia
  ona zostanie pisarzem pewnie cały świat pozmienia
  sama mądra i roztropna i też można się z nią pośmiać
  zostań mój słuchaczu bo o tobie też gdzieś wspomne
  ale najpierw chce powiedzieć ….. możesz spać spokojnie
  już masz zakupioną książkę przyszła przed niecałym tygodniu
  jednak kończe bo receptory mam jakby na wpółprzytomne.
  (inaczej nie umiem)

 • Daria

  Droga …!
  Nie znam Cię za dobrze, ale spróbuje coś napisać miłego ^.^ Z tego co wiem jesteś bardzo miłą, optymistyczną osobą, pozytywnie zakręconą. Jesteś bardzo zabawna w tym co robisz np. w kabarecie. Masz krótkie ciemne włosy i mam nadzieje, że odgadniesz, że to o tobie.
  Pozdrawiam! Wesołych!

 • Ola Nowak :)

  Cześć!
  Od razu mówię, że nie będę się rozpisywać, ponieważ nie znamy się zbyt dobrze. Będzie krótko i na temat. Jesteś bardzo pozytywnie nastawioną do życia i miłą osobą, na której można polegać oraz sprawdzającą się na swoim nowym, ważnym stanowisku. Lubisz angażować się w różne przedsięwzięcia i pomagać innym. Wesołych i szczęśliwych świąt życzy młodsza koleżanka Ola. 😀

 • Klaudia

  Hej!
  Znam cię i twojego brata Adriana masz piękną kurtkę z różowym futerkiem mój ulubiony kolor :<3 masz piękne okulary i na apelu prawie się przewróciłaś o tablice obok pokoju nauczycieli jesteś zabawną i dosyć rozmowną osobą pamiętasz w sklepiku aaaa i niezapomnij że odbiłaś mi chłopak tego Czaple on mnie miał przewieźć BMW czerwonym 😉 mam nadzieję że moja książka ci się spodoba słyszałam że lubisz romantyczne opowiadania więc też takie kupiłam dam ci ją jutro obiecuję 🙂

 • Wiktoria

  Hej.
  Znamy się od przedszkola a przyjaźnimy się od drugiej klasy. Codziennie się wygłupiamy i z czegoś śmiejemy, niektórzy nie mogą przy nas wytrzymać. Mamy nienormalne pomysły które próbujemy zrealizować. Czasami mam wrażenie, że czytasz mi w myślach. Potrafimy posprzeczać się o błahostkę ale jak zawsze po paru minutach znów się śmiejemy. Chodź pomiędzy nami bywało różnie to nie wyobrażam sobie życia bez ciebie i twoich humorków.
  Życzę Ci wesołych świąt.

 • Aneta

  Hej kochana . Sama nie wiem jak zacząć ten list. Ale okey zaczynam. Chciałam Ci powiedzieć, że bardzo Cię cenię za to jaką osobą jesteś , a jesteś bardzo optymistycznym człowiekiem. Nie będę się rozpisywać, bo to nie ma być długie jak poemat tylko prawdziwe i szczere. Myślę, że jesteś bardzo wyjątkową osobą, pełną pozytywnej energii. Uwielbiam Cię za twoją szczerość i za to, że jesteś sobą i nikogo nie udajesz. Spełniaj swoje marzenia i rozwijaj pasje. Teraz wskazówka…. masz ciemne , krótkie włosy …. jesteś starsza o rok. Znamy się już troszkę. Jesteś cudowną osobą i nie zmieniaj się nigdy. A ja z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci zdrowia, szczęścia, miłości, radości, spełnienia marzeń i czego sobie tylko życzysz. Mam nadzieje , że książka Ci się spodoba 🙂

 • Ola Arwar

  Kochana C!

  Na wstępie mam dla ciebie serdeczne życzenia!
  Wiele słodyczy i marzeń spełnienia.
  Wesołych świąt w tym najbliższym gronie,
  Niech twa choinka w prezentach tonie.
  Podróży po Azji całej i świecie szerokim,
  Byś zawsze mogła pewnie stawiać swoje kroki,
  Wspólnych, nocnych dyskusji i szalonych zagadek.

  Myślę, że nasze poznanie to nie przypadek,
  Bo lepszego przyjaciela nie znajdę na świecie,
  I choć bym szukała w jesieni, w zimie czy w lecie.
  Nie spotkam nikogo tak wspaniałego,
  Którego oczy zastąpić mogą niebo.
  Radą dzielnie służysz i w noc i w dzień,
  Roztapiasz złości, rozmywasz smutku cień.
  Zaszczyt i szczęście Ciebie obok mieć,
  Bo od razu żyć bardziej zaczynam chcieć.
  Twój uśmiech błyszczy przez miliony świetlnych lat
  I codziennie od nowa, rozjaśnia mój świat.

  Dziękuję, że jesteś dla mnie zawsze i wszędzie,
  I mam nadzieję, że nadal tak będzie…

 • Kuba

  Droga koleżanko!
  Na wstępie mojego listu pragnę cię bardzo serdecznie przywitać. Jak można się domyśleć jesteś osoba przez mnie wylosowaną na klubie czytelnika dobrej książki, na który oboje uczęszczamy.
  Cóż mogę o Tobie powiedzieć? Jesteś bardzo ładną dziewczyną o blond włosach. Chodzisz do klasy VII ,,A’’. Masz wiele koleżanek i kolegów, jesteś osobą bardzo lubianą. Znamy się dość długo, bo od przedszkola. Masz ciekawy, oryginalny uśmiech i jedyny w sowim rodzaju śmiech. Jesteś osobą, której można ufać bo dotrzymujesz danego słowa.
  Pragnę dowiedzieć się jaka jest twoja najlepsza przyjaciółka. Chciałbym wiedzieć co lubisz robić w wolnym czasie i jakie masz zainteresowania. Jeszcze chciał bym wiedzieć jakiej słuchasz muzyki i jaki masz ulubiony zespół.
  Według mnie masz bardzo ciekawą osobowość. Masz wszystkie cechy które można znaleźć w prawdziwej przyjaciółce.
  Myślę że mogę się pod tym podpisać :D. Kuba Smolarek

 • Kasia

  Hej!
  Na początku tego listu chciałabym życzyć Ci przede wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia i Mikołajek  Przez ostanie bodajże dwa lata (?) nasza znajomość była ciut ograniczona, ale to dlatego, że niestety nie mogłam już uczestniczyć z Tobą w zajęciach z wf-u :c Nie wiem ile miejsca zajmie mi ten list (pobudziła się we mnie wena, więc możliwe, że dużo!), ale tak na początek to zaparz sobie jakąś herbatkę, kawkę lub cokolwiek co lubisz. O właśnie! Jeśli zaczęłam temat tego co lubisz, to na 100% jest to siatkówka, a Twoja gra patrząc moim dosyć krytycznym okiem fanatyka tego sportu jest bez dwóch zdań świetna! A teraz spróbujmy dodać coś co Tobie podpowie, że ten list jest dokładnie Twój. Pierwsze na co kiedykolwiek zwróciłam u Ciebie uwagę to piegi! Słyszałam gdzieniegdzie, że niezbyt je lubisz (?), ale według mnie są przesłodkie! A do tego zawsze gdy wychodzę po szkole na autobus to mój wzrok przyciąga roześmiana osoba siedząca w pomarańczowym autobusie (następna podpowiedź)! I tak to jesteś ty 😀 Jeśli chodzi o cechy charakteru to wydajesz mi się bardzo nieśmiała, ale jednak gdy ktoś lepiej Cię pozna, pokazujesz świetne poczucie humoru i optymistyczne podejście do życia!
  Mam nadzieję, że książka Ci się spodoba i zawsze gdy trafi w Twoje ręce pomyślisz o mnie! Miłego poranka, południa, wieczora… Zależy kiedy to czytasz! 
  P.S. List nie jest jednak tak długi jak myślałam, ale mam nadzieję, że herbatka, kawka lub cokolwiek co lubisz smakowało! 😀

 • Julka

  Hejka!!!
  W sumie znamy się długo, ale tak utrzymujemy znajomość do piero od kiedy ja doszłam do klubu. Jesteś mega pozytywną osobą . Nie jesteśmy sobie obce, mijamy się wzrokiem i zawsze się przywitamy albo porozmawiamy. Masz ładne włosy blond, masz chyba niebieskie oczy. Ciekawa jestem czy to prawda, że jesteś mega pozytywną osobą. Wesołych świąt

 • Jowita (czyt. Jowta)

  Hejka!
  W końcu zebrałam się na napisanie listu do Ciebie (tak wiem, dużo Tobie to mówi, ale spokojnie wszystko odkryjesz niczym Sherlock Holmes). Jakoś wcześniej było mi z tym nie po drodze. Dopiero dzisiaj (czyt. w niedzielę 3 grudnia)
  stwierdziłam, że nie mogę dłużej zwlekać. Los chciał, że padło mi pisać o Tobie i szczerze był to szczęśliwy traf, bo nie jesteśmy sobie obce/obcy.
  Faktem jest, że nie spędzamy ze sobą na ogół czasu, ale to nie znaczy, że nic o Tobie nie wiem… Jest dużo rzeczy, które mogłabym napisać na początku, a Ty od razu wiedziałabyś/wiedziałbyś o kim mowa, ale ja wolę wprowadzić Cię w stan niepewności.
  Zacznę od cech, które posiadasz w moich oczach. Jesteś niewątpliwie osobą miłą, pogodną, która potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie. Z biegiem czasu zauważyłam, że jesteś osobą wrażliwą. Na pierwszy rzut oka wydajesz się być cichą osobą, ale jak to mówią
  cicha woda brzegi rwie i tak jest również w Twoim przypadku. Potrafisz sobie pożartować, co jest wielkim plusem.
  Po takim wstępie niczego się nie domyślasz, zgadłam? Taką właśnie miałam nadzieję, a nawet plan. Ale powinnam Cię jakoś naprowadzić…
  Hmm… Może później. Może trochę o Twoim wyglądzie. Wyglądasz bardzo pogodnie i masz własny styl, co się ceni. Wydaje mi się, że lubisz zaskakiwać nawet w Twoich codziennych stylizacjach.
  Masz piękne blond włosy. Tak to już na pewno jest duża wskazówka. Nie mogłam jednak tego pominąć, bo Twoje włosy są naprawdę godne pozazdroszczenia.
  Wiem z pewnego źródła, że nie czytasz zbyt dużo książek, z wyjątkiem lektur. Wobec tego nie będę jędzą i postaram się przejść do sedna.
  Jeżdżąc autobusem czasami zdarza nam się powymieniać spojrzeniami, a nawet wprowadzić do tego dialog. Trzeba przyznać, że nasza droga autobusem bywa długa, więc
  czasami przyglądam się bacznie osobom, jakbym chciała wyczytać coś z kogoś twarzy; dowiedzieć się czegoś więcej. Tak i Ty znalazłaś się kiedyś na moim celowniku. Jednak nie musisz się martwić, bo uszłaś z niego z głową wysoko w górze.
  W autobusie do Twoich cech dopowiedziałam sobie: – Woo pełna energii, nawet po męczącym dniu w szkole. Energiczność, to ta cecha.
  Teraz już zakończę to randomowe opisywanie i podam konkrety o Tobie. Zacznę od tego, że masz rodzeństwo. W sumie nasi bracia się bardzo lubią… Ułatwiłam, prawda?
  A teraz punkt kulminacyjny. Jestem osobą, która założyła Ci Facebooka. Jestem pewna, że już wiesz, że mowa o Tobie K……
  Jestem zadowolona, że dołączyłaś do Klubu Czytelników Dobrej Książki, ponieważ będę mogła Cię bardziej poznać. Chciałabym się dowiedzieć
  jakie są Twoje zainteresowania… Wydaje mi się, że, jeśli kiedykolwiek przyszłoby mi pisać do Ciebie jeszcze raz, to będę miała nowe doświadczenia z Tobą, które
  będę mogła zawrzeć w moim liście.
  Na zakończenie wobec zbliżających się świąt chciałabm Ci życzyć, aby były to święta magiczne! Spędzone w przytulnym, rodzinnym gronie. Jeszcze jedno…Czekam na recenzje książki i mam nadzieję, że Ci się
  spodoba. Zarówno wierzę, że po tej książce sięgniesz po więcej…
  Twoja tajna koleżanka… *imię dopisz sama*

  P.S. Fabiks Pozdrawia Dominika …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *